سفر دریایی به کیش ممنوع شد ، اعلام زمان سفرهای دریایی نوروز 1402

به گزارش وبلاگ سفر، به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، تردد شناورهای مسافری در بنادر غرب این استان و سفرهای دریایی به مقصد کیش به علت شرایط نامساعد جوی تا صبح روز یکشنبه 28 اسفندماه جاری ممنوع است.

سفر دریایی به کیش ممنوع شد ، اعلام زمان سفرهای دریایی نوروز 1402

به گزارش وبلاگ سفر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مرتضی سالاری اظهار کرد: با توجه به هشدارهای مکرر هواشناسی مبنی بر وزش باد نسبتا شدید غربی و مواج شدن دریا، تردد شناورها از بنادر آفتاب و چارک به مقصد جزیره کیش متوقف شده و این محدودیت تا صبح روز یکشنبه 28 اسفندماه جاری ادامه دارد.

وی ادامه داد: مسافرانی که قصد تجربه سفرهای دریایی از مسیر غرب به منطقه ها گردشگری از جمله جزیره کیش را دارند، قبل از اقدام به سفر با ارسال عدد 2 به سامانه پیامکی 50004001983692 از شرایط جوی دریایی و زمان حرکت شناورها آگاه شوند.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با بیان اینکه تعطیلی بنادر مسافری در شرایط نامساعد جوی به علت ارتقا سطح ایمنی سفر و سلامت جان مسافران است، تاکید نمود: مسافران و گردشگران با اطلاع قبلی به وسیله سامانه پیامکی اعلام شده و برنامه ریزی از چگونگی شرایط دریایی منطقه اطلاع یافته و در صورت تعطیلی بنادر به هیچ عنوان از شناورهای غیرمجازی که بدون استانداردهای لازم و ارتباط رادیویی با مراکز جست وجو و نجات هستند، استفاده ننمایند.

لزوم رعایت الزامات ایمنی در سفر دریایی

سالاری بر لزوم استفاده از جلیقه نجات و رعایت الزامات ایمنی در سفر دریایی تاکید و اعلام کرد: در صورت ضرورت ایجاد هرگونه شرایط اضطرار در دریا، مسافران ضمن گوش فرادادن به توصیه فرماندهان شناورها می توانند با تلفن 1550 تماس گرفته و شرایط پیش آمده را اعلام نمایند.

طرح سفرهای دریایی نوروز 1402 از 25 اسفندماه شروع شده و تا 15 فروردین ماه سال 1402 ادامه دارد. بعلاوه 21 فروند لندینگ کرافت با ظرفیت حمل 902 دستگاه خودرو و 10 فروند شناور مسافری با ظرفیت 1265 صندلی برای حمل و نقل مسافران نوروزی در بنادر غرب استان به مقصد جزیره کیش تدارک دیده شده است.

پیش از این نیز نادر پسنده، مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر گفته بود که بندر لنگه در غرب استان هرمزگان از 25 اسفند با هوای نامساعد روبرو شده که باعث شده سفرهای دریایی از چارک و بندر آفتاب به کیش متوقف گردد و پیش بینی هواشناسی این است که این توقف تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. بنابراین مردم تا پیش از صبح دوشنبه این بنادر را برای حرکت به سمت کیش انتخاب ننمایند زیرا آن مسیر منجر به ترافیک خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سفر دریایی به کیش ممنوع شد ، اعلام زمان سفرهای دریایی نوروز 1402" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر دریایی به کیش ممنوع شد ، اعلام زمان سفرهای دریایی نوروز 1402"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید