نکاتی در خصوص بزرگ تر جلوه دادن آپارتمان های کوچک

به گزارش وبلاگ سفر، بزرگ ترین مشکل در آپارتمان های کوچک از بین بردن احساس فشردگی است. استفاده از رنگ های روشن برای بزرگ تر نشان دادن فضا بسیار مهم است. از طرفی نورپردازی نیز عامل بسیار مهمی برای این کار به شمار می آید. اتاق هایی با نور طبیعی فراوان یا فضاهایی با نور کافی ، بزرگ تر و جادارتر به نظر می رسند. داشتن فضایی روشن به خصوص در اتاق نشیمن آپارتمان بسیار مهم است. در صورت امکان ، نورپردازی دیوارها و کابینت ها نیز مفید تاثیرگذار هستند. در این مقاله به نکاتی که در بزرگ تر جلوه دادن خانه های کوچک موثر هستند می پردازیم.

نکاتی در خصوص بزرگ تر جلوه دادن آپارتمان های کوچک

ذخیره سازی هوشمند

یکی از راه های صرفه جویی در فضای آپارتمان های کوچک استفاده از راهکارهای ذخیره سازی هوشمند است. امکان تبدیل هر مکان ممکن به کمد و فضای ذخیره سازی وجود دارد. بنابراین ، ضمن صرفه جویی در فضا ، اطمینان حاصل می کنید که همه چیز در جای خود و در دسترس است. در عین حال ، با راه چاره های منطقی برای نشستن به هدف صرفه جویی در فضای اتاق خدمت کنید. ممکن است با تبدیل طاقچه ها به مکان هایی برای نشستن ، استفاده از نیمکت های دیواری ، صندلی های تاشو و یا کوسن ها که به راحتی قابل حمل هستند ، فضای بیشتری در خانه ایجاد کنید. با کمی طراحی ، هر اتاقی را می توان به زیبایی مبله کرد.

طراحی بهینه بالکن و زیرزمین

اگر به آپارتمان های کوچک نقل مکان نموده اید و خانه شما کوچک است ؛ با بستن بالکن ، می توانید فضای ذخیره سازی اضافی به دست آورید. اگر به یک خانه مستقل نقل مکان نموده اید و صاحب زیر زمین هستید ، می توانید از زیرزمین برای به کار گیری بهتر وسعت خانه یاری بگیرید. با این حال ، شما باید برای هر دو فضا بودجه مشخصی داشته باشید. اگر می توانید هزینه محدودی انجام دهید ، با تغییر طراحی اتاق ها در فضا صرفه جویی کنید.

ایده های دکوراسیون برای آپارتمان های کوچک

به عنوان مثال ، اگر تخت دوطبقه باعث صرفه جویی در فضای اتاق بچه ها می گردد ، اتاق را با بالا بردن آن از روی زمین یا با کشیدن یک نیم طبقه توسعه دهید. بعلاوه می توانید با تقسیم اتاق با واحدهای ثابت یا متحرک ، منطقه ها استفاده آپارتمان های کوچک را تقسیم کنید.

برای قفسه های کتابخانه چه کاری می توان انجام داد؟

بی شک کتاب یکی از کلکسیونی ترین های دکوراسیون است. هدیه ادبی برترین روش برای کتاب هایی بوده که در طول سال ها بر تعداد آنها افزوده شده است. به عبارت دیگر ، با معین اولویت های مطالعه خود ، دسته بندی کنید. به عنوان مثال ، برای راحت زیستن در آپارتمان های کوچک می توانید کتابهایی را که دیگر هرگز خوانده نمی شوند را هدیه نمایید ، مانند کتاب های قدیمی بچه ها. بقیه را می توانید بر اساس موضوع دسته بندی کنید.

چگونه بهم ریختگی کتابخانه را مرتب کنیم؟

در آپارتمان های کوچک از محدود کردن کتاب ها فقط در اتاق نشیمن و پر کردن قفسه های خود اجتناب کنید. کتاب های آشپزی و دستور پخت را در آشپزخانه ، رمان های ادبی و هنری خود را در اتاق نشیمن ، کتاب های بچه ها را در اتاق آنها و تفریح ها را در مکان های مختلف مانند اتاق خواب ذخیره کنید. در واقع ، اگر یک کمد دارید ، آن هایی را که کمتر مطالعه می کنید را در قفسه های بالایی نگه دارید.

آیا سخت ترین مکان ، ورودی است؟

استفاده از فضای عمودی خود با قرار دادن یک کمد کوچک در پایین برای کفش و چکمه و قفسه های باز در بالا ، با خالی کردن کف ، درک جادارتر و سازماندهی بیشتری در آپارتمان های کوچک ایجاد می نماید. سیستم های ذخیره سازی عمودی ، ایده آل برای خانه های کوچک یا راهروهای باریک ، با استفاده از فضای مناسب برای آویختن کالسکه ، دوچرخه و سایر اقلام حجیم بر دیوارها ، همه کاره می شوند.

آیا خانه پر از اسباب بازی است؟

اسباب بازی های پراکنده در اطراف و اتاق های به هم ریخته خارج از کنترل است… شما می توانید با استفاده از محصولات کاربردی مانند پاف با صندوق ، جعبه های چرخ دار یا کشوهایی که زیر تخت قرار می گیرند ، نظم را کنترل نموده و فضای آپارتمان های کوچک را بازتر کنید. بهتر است که نظم را به بچه ها یاد بدهیم و شرح دهیم که هر چیزی در خانه جایی دارد. برچسب ها را روی جعبه های تزئینی بچسبانید و قوانینی را معین کنید ، مانند جمع آوری اسباب بازی های پراکنده قبل از تماشای تلویزیون.

ایده هایی برای آپارتمان های کوچک

آپارتمان های کوچک مزایای زیادی دارند ، مانند تمیز کردن کمتر و نیز هزینه های پایین تر. علاوه بر این ، به عنوان یک محل سکونت ، احساس صمیمی و گرم تری ایجاد می نماید. قبل از حرکت ، وسایل خود را به سه دسته تقسیم کنید: آنهایی که ذخیره می گردند ، بازیافت می شوند و به آنها داده می گردد. با استفاده از طرح مقیاس در آپارتمان تازه ، آنالیز نمایید که مبلمان موجود شما متناسب باشد. اگر نه ، هنگام خرید مبلمان جمع و جور و چند منظوره را انتخاب کنید.

نکات مهم برای اتاق بچه ها

دانش آموزان بیش از هر چیز به مکانی برای خواب و مطالعه احتیاج دارند. اما فضای مورد احتیاج آنها بزرگ نیست در اتاق فرزندتان می توانید از تخت های تاشو و میزهای تاشو دیواری استفاده نموده و در نتیجه در فضا صرفه جویی کنید. در حالی که دیوارهای سفید فضاهای مناسبی را برای پوسترهای تازه ایجاد می کنند ، دانش آموزان می توانند پوسترهای مورد نظر خود را با توجه به تغییر سلیقه خود به دیوار آویزان کنند.

یکی از برترین ایده ها برای اتاق های بچه ها دانش آموز در آپارتمان های کوچک این است که میز مطالعه را جلوی پنجره قرار دهید تا بتوانند هنگام مطالعه از نور روز نهایت استفاده را ببرند. مبلمان اتاق زیر شیروانی ، با سقف های کم و زاویه های عجیب و غریب ، هنگام طراحی ، منطقه ها چالش برانگیز هستند. در زیر شیروانی سعی نمایید تخت را در جایی قرار دهید که سقف آن کمتر است یا از گوشه ها برای نگهداری وسایل بهره ببرید.

بنابراین می توانید از بقیه اتاق به عنوان قسمت نشیمن بهره مند شوید. اگر تخت خود را در زاویه دارترین قسمت پشت بام قرار دهید ، دیوارها می توانند برای قفسه کتاب و میز باقی بمانند. بعلاوه می توانید کمد ها را در مکان های زاویه دار آپارتمان های کوچک درست کنید.

چه نوع دکوراسیونی می تواند خانه تان را مدرن جلوه دهد؟

در حالی که اغلب با مبلمان ساده و رنگ های خنثی در خانه های مدرن روبرو می شویم ، سبک های طراحی مختلفی نیز وجود دارد که از رنگ های روشن تر استفاده می کنند. همیشه هدف طراحی مدرن اغراق نکردن در کار و کاربردی کردن دکوراسیون است. ایده کلی این است که حتی در آپارتمان های کوچک به جای ایجاد یک مکان خسته کننده برای گذراندن زمان ، فضاهایی پر از هماهنگی و ظرافت ایجاد کنید.

منبع: اتاق

به "نکاتی در خصوص بزرگ تر جلوه دادن آپارتمان های کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی در خصوص بزرگ تر جلوه دادن آپارتمان های کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید