لحظه جدایی ملکه الیزابت از تاج سلطنتی

به گزارش وبلاگ سفر، خانواده سلطنتی بریتانیا خاطرنشان کرد ملکه الیزابت دوم، در کنار همسرش، فیلیپ، دوک ایدینبورگ، به خاک سپرده شد.

لحظه جدایی ملکه الیزابت از تاج سلطنتی

به گزارش وبلاگ سفر، مراسم دفن ملکه الیزابت دوم به طور خصوصی و در حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی برگزار گردید.

پیش از به خاکسپاری که طی مراسمی خصوصی و با حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی برگزار گردید، رهبران دنیا و سفرای ملل مختلف روز دوشنبه در وستمینستر ابی در مراسم رسمی خاکسپاری ملکه الیزابت شرکت کردند و این در حالی بود که هزاران نفر هم برای ملاقات و وداع با تابوت او و ادای احترام در خیابان های مرکز لندن صف کشیدند.

تابوت ملکه الیزابت سپس در بارگاه سنت جورج و در حضور اعضای اصلی خانواده سلطنتی و در کنار همسرش، شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبورگ که سال گذشته درگذشت، دفن شد.

تاج سلطنتی که یکی از شاخص ترین جواهرات سلطنتی به شمار می رود؛ مجموعه ای گرانبها از هزاران سنگ قیمتی که میراث قرن های پادشاهان و ملکه های بریتانیایی است.

در این تاج درخشان حدود 3000 سنگ قیمتی شامل 2868 قطعه الماس، 273 مروارید، 17 یاقوت کبود و 11 زمرد و پنج یاقوت سرخ به کار رفته است.

آنا کی، تاریخ نگار و نویسنده کتاب جواهرات سلطنتی می گوید: این تاج چنان درخشان است که به علت درخشش جواهرات آن به دشواری می توان به آن نگاه کرد. درخشش آن چشمگیر است، خارق العاده است.

منبع: فرارو

به "لحظه جدایی ملکه الیزابت از تاج سلطنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحظه جدایی ملکه الیزابت از تاج سلطنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید