فراوری 3870 تُن ماهی در کردستان طی امسال

به گزارش وبلاگ سفر، خبرنگاران/کردستان مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 3870 تن ماهی در نیمه نخست سال جاری در مجتمع ها و مزارع پرورش ماهیان سردابی استان فراوری شده است.

فراوری 3870 تُن ماهی در کردستان طی امسال

حمید حسین پور،در گفت و گو با وبلاگ سفر اظهار کرد: سه مجتمع پرورش ماهیان سردآبی در شهرستان های سروآباد، کامیاران و بیجار و130مورد مزارع منفرد و خرد پرورش ماهیان سردآبی در استان وجود دارد.

وی افزود: فعالیت مجتمع ها و مزارع پرورش ماهی در کردستان منجر به تثبیت شغل برای یک هزار و 264 نفر و کسب 713 میلیارد ریال عایدی مالی شده است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: پیش بینی می گردد تا سرانجام امسال 10 هزار و 500 تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در استان فراوری و روانه بازار مصرف گردد.

حسین پور یادآور شد: با توجه به مجوزهای بهره برداری صادر شده تا سرانجام امسال 151 تن به مقدار فراوری ماهیان سردابی استان افزوده می گردد که از این مقدار 36 تن آن در نیمه نخست سال محقق شده است.

وی اعلام نمود: با افزودن 36 تن به مقدار فراوری ماهیان سردآبی در استان برای هفت نفر اشتغال ایجاد شده است و در این 6 ماه هم 18 میلیارد ریال عایدی کسب کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فراوری 3870 تُن ماهی در کردستان طی امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری 3870 تُن ماهی در کردستان طی امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید