آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس دقیقا چقدر سبک تر شده اند؟

به گزارش وبلاگ سفر، آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس که به تازگی معرفی شده اند، از فریم تیتانیومی بهره می برند و به لطف همین تغییر، در کنار افزایش دوام بدنه حالا نسبت به نسل قبلی وزن کمتری هم دارند. اما احتمالا این سوال برای شما ایجاد شده که دقیقا این گوشی ها چقدر سبک تر شده اند.

آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس دقیقا چقدر سبک تر شده اند؟

اپل در مراسم رونمایی از این گوشی ها گفت که برای ساخت فریم تیتانیومی هر دو مدل پرو، فرایند بسیار پیچیده ای را پشت سر گذاشته تا تیتانیوم استفاده شده برای بدنه، برترین کیفیت ممکن را داشته باشد. در کنار این موضوع باید به کاهش ضخامت حاشیه های نمایشگر هم اشاره کنیم که باعث شده این دو گوشی از نظر ظاهر نمایشگر، جذابیت بیشتری نسبت به نسل قبلی داشته باشند.

سال گذشته آیفون 14 پرو با وزن 206 راهی بازار شد ولی حالا آیفون 15 پرو 187 گرم وزن دارد که این یعنی با کاهش 9 درصدی وزن روبرو شده است. در طرف مقابل کاهش وزن آیفون 15 پرو مکس بسیار محسوس تر است زیرا وزن آن از 240 گرم نسل قبلی، به 221 گرم رسیده است. بنابراین هر دو گوشی حالا از بدنه های خوش دست تری بهره می برند و در این میان به خصوص باید به شکایت کاربران مدل پرو مکس بابت وزن بسیار بالای آن اشاره کنیم که حالا این مشکل تا حد زیادی رفع شده است.

البته کنار این موضوع، باید بگوییم که هر دو گوشی به طور اندکی ضخیم تر از نسل قبلی هستند. نسل قبلی این دو گوشی با ضخامت 7.85 میلی متر راهی بازار شدند ولی حالا ضخامت مدل های پرو آیفون 15 به 8.25 میلی متر رسیده است. البته به لطف کاهش ضخامت حاشیه های نمایشگر، طول و عرض هر دو گوشی هم کمی کمتر از نسل قبلی است.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس دقیقا چقدر سبک تر شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس دقیقا چقدر سبک تر شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید